Засідання професійної спільноти

Під час зимових канікул вчителі початкових класів провели засідання професійної спільноти –  аукціон методичних ідей за темою: «Освітня геймі-фікація в контексті Нової української школи».

На аукціоні продавались ідеї проведення сучасного уроку.  Вчителі ділились своїм досвідом щодо оволодіння різними формами, методами, підходами, технологіями для вдосконалення освітнього процесу; використання ос-вітніх, освітньо-методичних, інформаційних ресурсів у професійній діяльності.

Були розглянути такі питання: «Кубики Рорі – ефективний інструмент розвитку фантазії», «Кубик Блума»: інтерактивний прийом для розвитку критичного мислення», «Секрети онлайн-дошки Jamboard», Вправи «Хмари слів», «Як створити Kahoot?», Вправа “QR- коди в навчанні”.

Сучасне навчання потребує досліджень, хоробрості, наполегливості та готовності йти на ризик. Тож, школярі мають звикати до невдач, розуміти, що не кожна ідея спрацює чи виявиться вдалою, але це все частина творчого процесу. Заохочувати їх,  пробувати щось нове, експериментувати з різними ідеями та та шукати новаторські рішення для вирішення широкого кола завдань, над якими вони працюють. Учні мають не боятися помилок чи критики, а розглядати їх як можливості для зростання та способи розкрити свої здібності під час гри.

Гейміфікація – це високо психологічний принцип. Зрозуміло, що всі ді-ти люблять комп’ютерні ігри і не люблять вчитися. Тому використання ігрових програм, технологій привносять ігрову динаміку в освітній процес і тим самим створюють зацікавленність та інтерес до навчання у дітей.