29-30 вересня проходять уроки Пам’яті до 80-річчя трагедії у Бабиному Яру.

27-29 вересня весь світ відзначає 80-річчя трагедії у Бабиному Яру.

Бабин Яр – це місце, яке  нагадує людству про страшні злочини нацистів на Україні  під час Другої світової війні. В цьому київському яру тільки по офіційним даним загинуло більше ста тисяч жителів окупованого Києва.

Уроки  пам’яті для учнів  7-11 класів підготували  вчителі історії .

…Великий Боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертно ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар…

Дмитро Павличко

11-А клас

Учасники уроку дізналися, чому саме в Бабиному Яру відбувалися масові розстріли киян, як ретельно нацисти організовували і проводили страти людей, в яких літературно-художніх творах описується страшна трагедія Бабиного Яру.

Діти мали нагоду побачити  із фотоматеріалів, як виглядає Бабин Яр у наш час і почути розповідь  про  пам’ятники, встановлені на місці трагедії. Пізнавальними  були для учнів історичні факти про українських видатних діячів, які загинули від рук німецьких загарбників у Бабиному Яру.

2  3

7-Г клас  та 9-Д клас    Далі  учні переглянули кліп на пісню у виконанні О. Малініна «Бабин Яр»  , відеофільм «Події в Бабиному Яру» та давали відповідь на запитання: як ми та суспільство загалом можуть запобігти  геноцидам у майбутньому. В результаті обговорення учні зробили висновок:

Щоб запобігти геноцидам у майбутньому, ми маємо  зберігати пам’ять про трагічні події минулого. Пам’ять, яка зберігається у наших родинах, шафах, пам’ятниках ,навколо. Пам’ять, яка є скрізь, тому що ці події зачепили кожну родину за тих часів.